piershil.com

Over Piershil en omstreken...

Burgemeesters

11 – S. Stoop

stoop-warm-onthaal-adrd-6feb2013

De commissaris van de Koningin in Zuid-Holland, Jan Franssen, benoemt met ingang van 1 februari 2013 de heer drs. S. (Servaas) Stoop tot waarnemend burgemeester van de gemeente Korendijk. De heer Stoop is 50 jaar en lid van de SGP. De burgemeestersvacature in Korendijk is ontstaan vanwege het vertrek van mevrouw drs. R.W.J. Melissant-Briene. Zij is […]

10 – R.W.J. Melissant-Briene

piershil-foto-burgemeester-melissant

10. vanaf 2006 – R.W.J. Melissant-Briene Als tiende burgemeester is vanaf 2006 in functie Reinie Melissant-Briene. De voormalige gemeentesecretaris uit Woudrichem werd op 16 december 2006 geïnstalleerd als eerste vrouwelijke burgemeester van de gemeente Korendijk (en van Piershil). Door haar huwelijk met de uit Goudswaard afkomstige Martien Melissant gaat de burgemeester als Reinie Melissant-Briene door het […]

9 – G.J. Fleers

piershil-knipsel-fleersvertrek-nov2006-02

9. van 2001 tot 2006 – G.J. Fleers De negende burgemeester van Piershil was Bert Fleers. Bert Fleers werd in 2001 aangesteld als waarnemend burgemeester. Op 2 april 2001 begon hij met de verwachting dat hij zo’n 2 jaar in dienst zou blijven. Het werd uiteindelijk vijf jaar en acht maanden want 16 december 2006 bleef […]

8 – B. Kolbach

piershil-nieuwerioolwaterzuivering-circa1980-02

8. van 1977 tot 2001 – B. Kolbach De achtste burgemeester van Piershil was Bas Kolbach. Bas Kolbach was bijna 24 jaar burgemeester van Piershil (en Goudswaard en Nieuw-Beijerland). De voormalig gemeentesecretaris van Dirksland werd werd in september 1977 geïnstalleerd en bleef tot 1 maart 2001 op z’n post. Foto ‘Burgemeester Kolbach’ Rechts Bas Kolbach, links Dhr. Vink. Knipsel ‘Situatie met drie […]

7 – P.G. Vries

piershil-foto-burgemeester-installatievries-07

7. van 1957 tot 1976 – P.G. Vries De zevende burgemeester van Piershil was P.G. Vries. Burgemeester Vries was 19 jaar burgemeester van Piershil (en Goudswaard en Nieuw-Beijerland). Hij werd op 3 juli 1957 geïnstalleerd en hield de post tot december 1976 bezet. Fotoserie ‘Installatie Burgemeester Vries’ Op 3 juli 1957 werd burgemeester Vries ontvangen in de Piershilse […]

6 – W.J.D. van Dijck

piershil-foto-burgemeester-vandijck-1975

6. van 1950 tot 1956 – W.J.D. van Dijck De zesde burgemeester van Piershil was W.J.D. van Dijck. Burgemeester Van Dijck was maar enkele jaren burgemeester van Piershil (en Goudswaard en Nieuw-Beijerland). Hij werd op 1 april 1950 benoemd en op 4 april 1950 geïnstalleerd. In december 1956 werd hij benoemd tot burgemeester van Maassluis. Foto […]

5 – S. Hammer

piershil-foto-bosman-prinsbernhard-10

van 1936 tot 1949 – S. Hammer De vijfde burgemeester van Piershil was Sander Hammer. Sander Hammer werd met ingang van 15 april 1936 burgemeester van Piershil en Goudswaard (en vanaf 1 juni 1938 ook van Nieuw-Beijerland omdat burgemeester Bolman naar Strijen vertrok). Hij was burgemeester van Piershil tijdens de tweede wereldoorlog. Toen de eisen van de Duitsers […]

4 – H. Tjalma

piershil-knipsel-burgemeester-tjalma

4. van 1931 tot 1936 – H. Tjalma De vierde burgemeester van Piershil was H. Tjalma. Burgemeester H. Tjalma Zahn werd benoemd op 1 mei 1931. Zoals in het artikel links uit 1931 is te lezen was er geen staatkundig-gereformeerde meerderheid voor deze benoeming. Met zijn 5 dienstjaren stak hij schril af tegen zijn 2 voorgangers […]

3 – A.H. Zahn

piershil-knipsel-burgemeester-zahn

van 1889 tot 1931 – A.H. Zahn De derde burgemeester van Piershil was A.H. Zahn. Burgemeester Zahn werd benoemd op 30 mei 1889. Tot 1 mei 1931 was hij burgemeester van Piershil en Goudswaard. In totaal was hij 42 jaar burgemeester van ons dorp en zowel bij zijn 25-jarig jubileum (in juni 1914) als bij zijn 40-jarig jubileum […]

2 – J.F. de Meij Mecima

piershil-knipsel-burgemeester-meymecima-1850

2. van 1844 tot 1889 – J.F. de Meij Mecima De tweede burgemeester van Piershil was Mr. Johannes Frederik de Meij Mecima. Hij werd benoemd op 11 januari 1844 en vierde op 26 januari 1884 z’n 40 jarig jubileum. Op 2 januari 1850 werd hij benoemd tot burgemeester van Piershil, Goudswaard en Nieuw-Beijerland. De Meij […]

piershil.com © 2015

Door de site te te blijven gebruiken, gaat u akkoord met het gebruik van cookies. meer informatie

De cookie-instellingen op deze website zijn ingesteld op 'toestaan cookies "om u de beste surfervaring mogelijk. Als u doorgaat met deze website te gebruiken zonder het wijzigen van uw cookie-instellingen of u klikt op "Accepteren" hieronder dan bent u akkoord met deze instellingen.

Sluiten