1998 – Café de Pitbox

Het café de Pitbox was jarenlang gevestigd in het pand van Cafetaria ’t Centrum in de Voorstraat van Piershil (zie 1973 – Cafetaria ’t Centrum). Bij de opening van de patatzaak in 1973 en in de jaren daarna bestond de inrichting uit enkele tafels met stoelen, met daarbij diverse speelautomaten (afwisselend flipperkasten, gokkasten en videogames) en een toiletgroep.

Onder het beheer van Bas en Arda Koesveld werd bij die toiletgroep een doorgang gemaakt naar de achterliggende ruimte en werd een knus barretje voor cafébezoek ingericht. Ook was in deze ruimte een dartteam actief (zie 1983 – Piershilse dartsgeschiedenis).

Deze ruimte werd in 1998 onder beheer van uitbater Wout Bijl ingrijpend verbouwd en uitgebreid en hernoemd naar Café de Pitbox. Deze verwijzing naar de Formule 1 had alles te maken met het op racedagen aanwezige publiek; gezamenlijk genoot men hier van de tv-uitzendingen van deze sport. In Piershil en omstreken werd de bar beroemd en geliefd vanwege de kleinschaligheid en gezelligheid. Vooral voor de liefhebbers van het ‘Nederlandstalige lied’ was het hier goed toeven. De bar werd na het vertrek van Wout in 2019 door opvolgende uitbaters open gehouden, dat duurde tot de sluiting van het cafetaria op 27 januari 2024 (zie ook 2024 – Het cafetaria is gesloten).

Foto ‘Pitbox Reünie’ – 9 mei 2025

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.