1971 – Onderzoek naar uitlekken verdeling woningen

In december 1971 verscheen een artikel naar aanleiding van het uitlekken van de verdeling van de 5 nieuwe huurwoningen in de Christinastraat.

Artikel ‘Onderzoek naar uitlekken van verdeling woningen’ – Nieuwsblad Hoeksche Waard 10 december 1971

PIERSHIL — Burgemeester P. G. Vries heeft donderdagavond de raad van Piershil verzekerd een onderzoek in te zullen stellen naar het lek dat er is geweest bij de behandeling van vertrouwelijke gegevens, die ditmaal de verdeling van een vijftal woningwetwoningen betroffen.

Door het uitlekken van deze gegevens was het al een week voor de officiële raadsvergadering in Piershil een publiek geheim aan wie de woningen zouden worden toegewezen. Desondanks bleken de raadsleden zaterdag jl. van het college van b. en w. (dat bevoegd is tot de toewijzing van woningwetwoningen, maar dat in Piershil nog altijd de raad hoort alvorens de toewijzing officieel bekend te maken) de woningverdeling te hebben ontvangen met de mededeling dat hen, ingevolge artikel 49 van de gemeentewet, strikte geheimhouding werd opgelegd.

De raadsleden bleken nogal gepikeerd te zijn door het feit dat de verdeling, blijkbaar via een van de leden van het college van b. en w., voortijdig was bekend geworden. Het a.r.p.-raadslid A. Kersten: ,,Een kind van negen jaar wist op straat precies te vertellen wie er een woning zou krijgen. Toen mijn kleindochter vroeg of ik, als raadslid, al wist wie er in die woningen zouden komen, moest ik het ontkennen, omdat ik volgens de gemeentewet moest zwijgen. Maar ze heeft het me toen wel haarfijn verteld”.

Zowel burgemeester P. G. Vries als wethouder J. H. van der Waal ontkenden ooit te hebben gepraat over de beslissing van b. en w. tot toedeling van de vijf woningen aan de Christinastraat, waarvoor als gelukkigen uit de bus waren gekomen: J. v. d. Braak, J. Kok, W. v. d. Waal, A. v. d. Waal en K. Snijders. De burgemeester zegde echter toe in de volgende raadsvergadering nader op het lek te zullen terug komen, In de raadsvergadering van donderdagavond, waarvoor in verband met de woningtoedeling een voor Piershilse begrippen grote belangstelling (12 toehoorders) bestond, was wethouder P. Vink niet aanwezig.

    

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.