1927 – Heullaan 20

Heullaan 20 werd gebouwd omstreeks 1927; Jaap van der Hoeven was de eerste bewoner aan de westelijke kant van de Heullaan. Het eerste huis van de (latere) zes huizen aan die kant, tegenwoordig nummer 20, werd voor hem gebouwd. Andere bewoners waren Adrianus (Janus) Bezemer en Dina van der Linde, Gerard en Maartje Roest (Gerard Roest oefende vanaf dit adres zijn bedrijf uit: een aannemersbedrijf van grondwerken) en Jan Willem Dingemanszn Roest.

Foto ‘poseren in de Heullaan’ – 1932

Op deze foto uit 1932 is Jaap van der Hoeven te zien, met zijn vrachtwagen. Jaap van der Hoeven was eigenaar van een vrachtwagen en werd door menigeen ingehuurd voor het vervoer van goederen. Achter zijn vrachtwagen zijn de vier huurhuizen te zien langs de watering, helemaal links de boerderij van de gebroeders Verhulp. Het poserende gezelschap bestaat uit overbuurman Jaap Kraak (links van de vrachtwagen, hij woonde destijds op nummer 9) en Jaap van der Hoeven (rechts). Helemaal rechts staat Adrie van der Hoeven met de kleine Tina van Bergeijk. Op de vrachtwagen staat Adrianus (Janus), de zoon van Jaap. Goed is ook te zien dat sommige huizen aan de westelijke kant van de Heullaan nog moeten worden gebouwd.

Foto ‘Wachten bij de peefabriek’ – 1950

Ook Janus werd vrachtrijder, hier poseert hij bij zijn vrachtwagen terwijl hij wacht bij de suikerbietenfabriek van Oud-Beijerland. De man rechts is Piershillenaar Wim Verhulp.

Foto’s ‘Heullaan 20’ – 2011

De bedrijfsschuur naast het pand werd gebouwd in 1957 in opdracht van Gerard Roest. De schuur werd gebouwd door de aannemer Pluimert uit Westmaas, voor een bedrag van 1600 gulden.

Op deze foto uit 1970 is de schuur (rechts) goed te zien.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.