1942-1948 – Schaatsen op het Binnenspui

De haven van Piershil veranderde af en toe in een woelige ijsvlakte. Het was vooral de wateropslag in het aansluitende Binnenspui dat in de winter als ijsbaan kon worden gebruikt.

Foto’s ‘Piershil Binnenspui – langs de Sluisjesdijk’ – 1942

Deze foto’s werden gemaakt in 1942. Op de dijk is de bebouwing van de Sluisjesdijk goed waarneembaar. Mevrouw Bakker links, rechts Jannie Groenenberg. Het jongetje daartussen is Nico Bakker.

Op de achtergrond van het schaatsende jongetje, Krijn Bakker, is niet alleen huize Bakker waarneembaar (met de rondingen in het dak) maar ook kan worden gezien hoe het Binnenspui werd afgesloten van de haven. Dat is de sluis die werd opengezet zoals omschreven bij de werking van de mol (zie 1929 – De demping van de molhaven.) Restanten daarvan zijn nu nog steeds zichtbaar bij de achtertuin van de familie Kievit.

Foto ‘Vriendinnen op het ijs’ – 1948

Op het Binnenspui poseren van links naar rechts Reina de Pijper, Gretha van de Lagemaat en Adri in ’t Veld.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.