In 1993 vestigde Heleen Bijl zich met een kapsalon op de Kade van Piershil, in de aanbouw van het pand Kade 20 (zie 1915-2016 – Kade 20). Ze koos als naam ‘Pigalle’, in 2025 vertelde Heleen hierover: ,,Destijds heette een platenzaak in Oud-Beijerland zo. Ik vond dat een aparte, leuke en pakkende naam. Pas later begreep ik dat ‘Place Pigalle’ in Parijs bekend is vanwege de hoerenbuurt daar. Best vreemd om je zaak zo te noemen”.
Later kwam Suzanne Dekker bij haar werken. In 2025 vertelde Suzanne hierover: ,,Eerst als stagiair, daarna ongeveer twee jaar in dienst. Daarna heb 1,5 jaar elders gewerkt en toen ik weer terugkwam heb ik het bedrijf overgenomen; ik ben daar voor mezelf begonnen in januari 2002, gelijk met de invoering van de euro”.
In 2003 verhuisde het kappersbedrijf van Suzanne vanuit de aanbouw naar het nabijgelegen pakhuisje (zie 1935 – Kade 22A). In 2008 stopte Suzanne er mee, het bedrijf werd voortgezet door door Anja Kapsenberg en haar dochter Kimberley. Dat werd geen langdurig succes, er volgden jaren van leegstand. In 2014 was het Natasja Bos die in dit pand de kapperstraditie voortzette, met de oprichting van Haarkapsones (zie 2014 – Haarkapsones op de Kade).
Foto ‘In de aanbouw van Kade 20’ – 1999
Deze ‘still’ is afkomstig uit dit filmpje: 1999 – Het pakhuisje als woonhuis, na 8 seconden zie je de kapperszaak op de achtergrond.
Foto ‘Pigalle in het pakhuis’ – 20 oktober 2005
Foto ‘Van Pigalle naar Haarkapsones’ – 13 augustus 2014
Een anekdote uit 2002, door Henk van den Heuvel: In 2002 organiseerden we op de voetbalvereniging SV Piershil een groot internationaal jeugdtoernooi. Er deed ook een ploeg mee uit Duitsland, SV Vorwärts Gronau 09 e.v. Toen ik met hen vanaf de voetbal naar de gymmzaal De Wurf liep, waar zij zouden overnachten, liepen we langs de kapsalon. Een van de jongens keek achterom en zag de naam op het pand staan: ‘Pigalle!’, schreeuwde hij uit. Iedereen begon te lachten, ik begreep er weinig van. Maar het werd me snel uitgelegd door de begeleiding: ,,Pigalle ist der Name des größten Bordells in Gronau”. ook daar bleek de naam dus nauw verbonden aan prostitutie”.