Tag: burgemeester

2018 – De burgemeesters van Piershil en Korendijk

In 1825 werd er in Piershil voor het eerst gesproken over de titel van burgemeester. Daarvoor werd het hoofd van het gemeentebestuur in verschillende tijdperken aangeduid als een schout, een maire en een president. Een overzicht van de burgemeesters van Piershil en Korendijk (Piershil, Goudswaard, Nieuw-Beijerland en Zuid-Beijerland): 1. 1825-1844 – Mattheus Marinus Schepman 2. 1844-1889 – […]

2013-2018 – Servaas Stoop

Servaas Stoop was waarnemend burgemeester van Korendijk, van 1 februari 2013 t/m 31 december 2018.  Knipsel ‘Stoop als waarnemer’ – Kompas 19 december 2012 De commissaris van de Koningin in Zuid-Holland, Jan Franssen, benoemt met ingang van 1 februari 2013 de heer drs. S. (Servaas) Stoop tot waarnemend burgemeester van de gemeente Korendijk. De heer […]

2006-2013 – Reintje Wilhelmina Jezina Melissant-Briene

Als derde burgemeester van Korendijk is vanaf 2006 in functie Reintje Wilhelmina Jezina (Reinie) Melissant-Briene. De voormalige gemeentesecretaris uit Woudrichem werd op 16 december 2006 geïnstalleerd als eerste vrouwelijke burgemeester van de gemeente Korendijk (en van Piershil). Door haar huwelijk met de uit Goudswaard afkomstige Martien Melissant gaat de burgemeester als Reinie Melissant-Briene door het […]

1977-2001 – Bas Kolbach

De achtste en laatste burgemeester van Piershil, alsmede eerste burgemeester van de nieuwe gemeente Korendijk (Piershil, Goudswaard, Nieuw-Beijerland en Zuid-Beijerland), was Bas Kolbach. Hij was bijna 24 jaar burgemeester. De voormalig gemeentesecretaris van Dirksland werd werd in september 1977 geïnstalleerd en bleef tot 1 maart 2001 op z’n post. Vanaf 1 januari 1984 als burgemeester […]

1957-1976 – Pieter Gerben Vries

De zevende burgemeester van Piershil was Pieter Gerben Vries. Hij was 19 jaar burgemeester van Piershil (en Goudswaard en Nieuw-Beijerland). Hij werd op 3 juli 1957 geïnstalleerd en hield de post tot december 1976 bezet. Fotoserie ‘Installatie Burgemeester Vries’ – 3 juli 1957 Op 3 juli 1957 werd burgemeester Vries ontvangen in de Piershilse Voorstraat […]

1936-1949 – Sander Hammer

De vijfde burgemeester van Piershil was Sander Hammer. Hij werd met ingang van 15 april 1936 burgemeester van Piershil en Goudswaard (en vanaf 1 juni 1938 ook van Nieuw-Beijerland omdat burgemeester Bolman naar Strijen vertrok). Hij was burgemeester van Piershil tijdens de tweede wereldoorlog. Toen de eisen van de Duitsers hem te gortig werden dook […]

1931-1936 – Roelof Tjalma

De vierde burgemeester van Piershil was Roelof Tjalma. Burgemeester R. Tjalma werd benoemd op 1 mei 1931. Zoals in het artikel links uit 1931 is te lezen was er geen staatkundig-gereformeerde meerderheid voor deze benoeming. Met zijn 5 dienstjaren stak hij schril af tegen zijn 2 voorgangers die beide ruim veertig jaar burgemeester waren van […]

1825-1844 – Mattheus Marinus Schepman

De eerste burgemeester van Piershil was Mattheus Marinus Schepman. Mattheus Marinus Schepman is geboren op woensdag 8 januari 1777 in Rotterdam, zoon van Dr. Teunis (ook Anthony of Antoine) Schepman (heer van Valckenstein) en Maria Henrietta Welborn. Hij is gedoopt op dinsdag 14 januari 1777 in Rotterdam, gereformeerd. Mattheus is overleden op vrijdag 25 september […]